Fijne feestdagen!

Geachte collega’s, beste leden,

 

Tijdens deze feestmaand pakken de meeste mensen cadeautjes in; ons IVN-bureau daarentegen pakt de verhuisdozen vol.  Na drie jaar Utrecht gaan per 18 december over naar onze nieuwe locatie in Den Haag.

 

Het nieuwe adres van de IVN is:

 

Internationale Vereniging voor Neerlandistiek (IVN)

Paleisstraat  9

2514 JA Den Haag

[+31] 70 4500 541

 

We moeten naast de boeken en mappen ook een digitale verhuizing organiseren. We zullen daarom de komende weken wat minder snel reageren dan u van ons gewend bent.

 

Niet alleen de verhuizing heeft invloed op onze reactiesnelheid. We vinden het heel erg jammer, maar onze bureaumedewerker Marloes van Bergen heeft besloten niet mee te verhuizen naar Den Haag. We nemen dus na negen jaar IVN afscheid van haar. We hebben voorlopig geen vaste vervanger voor Marloes.

 

Marloes is voor ons allemaal een belangrijk aanspreekpunt geweest. Ze was achter de schermen de databank en het geheugen van de IVN. We zijn Marloes dan ook bijzonder dankbaar voor wat ze al die jaren, eerst vanuit Tilburg en daarna vanuit Utrecht, voor de vereniging heeft gedaan. Wij wensen haar alle goeds voor de toekomst.

 

Terugkijken

Onze verhuizing en de tijd van het jaar nodigt uit tot terugkijken. Het 20e  Colloquium Neerlandicum in Leuven is ongetwijfeld het hoogtepunt geweest van het afgelopen jaar. Maar ook onze publicaties hebben dit jaar weer op volle toeren gedraaid. Misschien heeft u tijdens de feestdagen een paar vrije uurtjes om te lezen. Het aanbod is divers.

 

Internationale Neerlandistiek bracht onder het hoofdredacteurschap van Marijke Meijer Drees drie nummers uit. Het laatste nummer (3) van 2018 is direct ook het laatste nummer onder haar leiderschap. We bedanken Marijke en de IN-redactie voor de inzet de afgelopen jaren. We noemen hier ook Wannie Carstens, Siegfried Huigen en Alice van Kalsbeek die in de zomer ook afscheid hebben genomen van de redactie. Momenteel stelt de nieuwe hoofdredacteur Lut Missine een nieuwe redactie samen. Mocht u interesse hebben, stuur een bericht aan i.vanerve@ivn.nu. Ook onze grote dank aan Eric Mijts voor zijn werk voor de redactieraad van IN. En tegelijkertijd courage voor Hilde Neus die de plaats van Eric Mijts heeft ingenomen in de redactieraad.

 

Daarnaast vindt ons tijdschrift VakTaal steeds meer nieuwe lezers. Wij herinneren u eraan dat u als IVN-lid met abonnement op VakTaal, dit ook digitaal kunt lezen en wij raden u dat van harte aan.  Lage Landen Studies onze wetenschappelijk reeks heeft dit jaar drie nieuwe nummers gepresenteerd tijden het colloquium in Leuven, LLS9, LLS10 en LLS11. U kunt ze hier allemaal digitaal lezen. Wij bedanken Lut Missine, Olf Praamstra en Alfred Schaffer zeer hartelijk voor hun inzet voor Lage Landen Studies in de afgelopen jaren. Hoofdredacteur Barbara Kalla is erin geslaagd drie nieuwe redactieleden aan te trekken. Veel succes voor Jaap Grave, Zuzanna Czerwonka-Wajda en Bram Lambrecht! Zonder vrijwilligers zouden onze publicaties niet kunnen bestaan. En als u graag digitaal leest op klein formaat  raden we u onze Facebookpagina aan als snelle manier om te zien en te delen wat er in de internationale neerlandistiek gebeurt.

 

Dank

Wij bedanken allereerst onze leden. Onze vereniging drijft op de bevlogenheid en het harde werk van onze leden. Of het nu als docent-onderzoeker is van Brazilië tot China, of als lid van een van onze redacties, of als bestuurslid, of als gemotiveerde promovendus, we zijn samen de IVN, de vereniging  die naast de vaste ‘producten’ ook hoe langer hoe meer een stem kan laten klinken voor onze leden en de internationale neerlandistiek in het publieke debat.

 

De relatie tussen onze vereniging en de Taalunie blijft dynamisch. Nog altijd hebben we punten waarover we anders denken. Het grote verschil is wel dat we onze discussies voeren in het wederzijdse besef dat we een gezamenlijk doel dienen: het vertegenwoordigen en ondersteunen van de internationale neerlandistiek. We zijn de Taalunie dan ook dankbaar voor de financiële steun, het vertrouwen en vooral voor dat dynamische debat. We gaan het komende jaar vol vertrouwen tegemoet.

 

Zonder onze directeur Iris van Erve zouden we geen vereniging hebben. En al helemaal geen georganiseerde verhuizing. Onze dank aan Iris is zeer groot. Zij gaat in het nieuwe jaar de ruim dertig kilometer van haar woonplaats naar Den Haag per (elektrische) fiets afleggen. Wij wensen haar een volle batterij voor 2019.

 

Uit naam van het voltallige IVN-bestuur wens ik u mooie feestdagen en alle goeds voor het nieuwe jaar.

 

Met vriendelijke groet,

Henriëtte Louwerse